• Wpisów: 51
 • Średnio co: 40 dni
 • Ostatni wpis: 3 lata temu, 19:00
 • Licznik odwiedzin: 4 735 / 2116 dni
 
lordwmordewol
 
Spełnienie. Co to właściwie jest? Pasuje do wielu kategorii i opisuje naprawdę wiele emocji. Słyszy się też wiele teorii na jego temat: można je poczuć raz w życiu, niesie ze sobą wiele radości, aby do niego dojść należy przez wiele przejść, zależy o czym mowa, ponoć idzie je odczuć gdy już umierasz. Zapewne każdy z was mógłby tak cytować bez końca, jeśli nie o "spełnieniu" to o jego synonimach. Więc właściwie co to jest? Czy to te dziwne łaskotanie w brzuchu, gdy wpatrujemy się w oczy ukochanej osoby i po raz kolejny zakochujemy się na nowo? A może chwila w której uda nam się spełnić swe najskrytsze marzenie? Albo po prostu, doznajemy go gdy dotrzemy do jakiegoś długo wyczekiwanego końca?
Spełnienie. Każdy postrzega je na swój własny i niepowtarzalny sposób. Jest niczym garnczek złota na końcu tęczy: każdy widział wielokolorowy pas na niebie, ale jeszcze nikt nie dotarł na jej koniec aby chociażby zniwelować legendę.
Czy przynosi szczęście? Na pewno. W końcu coś osiągnąłeś i jesteś z tego niewyobrażalnie dumny. Ale później powraca monotonia dnia, tygodnia, miesiąca, roku, życia.
Człowiek powinien dążyć do spełnienia. Uszczęśliwia to ciało i duszę. Może i czasami niema się sił. Może i czasami opuszcza nas werwa. Może i czasami, nawet i to nie przynosi nam radości. Ale warto do tego dążyć. Chociażby po to, aby móc pokazać innym, iż potrafimy... pokazać samym sobie ILE potrafimy. Jak na wiele nas stać. I to z dumnie wypiętą piersią do przodu.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Spełnienie uszczęśliwia przede wszystkim duszę. Myślę, że człowiek spełniony może nazwać się  szczęśliwym. Spełniać możemy się na wielu płaszczyznach. Spełniamy się w określonych rolach, dla siebie, dla innych. Powinniśmy dążyć do spełnienia, przede wszystkim dla siebie, dzięki niemu osiągamy prawdziwą harmonię. ''The only person standing in your way is you''
   
 • awatar
   
   
  Katia ♛
  ja myślę, że:
  spełnienie następuję, gdy dojdziesz do celu i wiesz, co jesteś wart i tak jest z wieloma rzeczami.
  ale jest też ogólne spełnienie na końcu naszego życia- ogólne zadowolenie z naszego ziemskiego życia :)
  xoxo